| Ajutorul23 a întrebat:

am o problema gen cu pc mi-am luat unu nou ma rog nu e chiar nou la avut cineva si mi l-a dat mie el nu prea a umblat pe el.
Mi-am instalat minecraft si java si imi merge foarte greu si nu stiu de ce ....am intrebat e cineva ce se pricepe si a zis ca nu am driveri instalati, eu am windox windows 7 enterprise, pc meu este destul de bun : index experentra are 4, 1, calculation per second 6, 3, memory operations per seconds 5, 9, desktop performance for windows Aero 4, 1, 3D businnes and gaming gra[hics performance 5, 4, disk data transfer rate 5, 9 acestea sunt evaluarile. placa video este Intel HD graphics 1000(GT1).
memorie ram 4 gb, 64 de bit sistem operating. Ma puteti ajuta stiti de ce nu imi merge minecraftul bine mi se misca cu 10-25 fps oare de ce n-am drivere instalate va rog sa ma ajutati daca puteti! Va multumesc mult! Scuzati daca am greseli ortografice! 1

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.
Mai instaleaza, de asemenea, DirectX: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35