| Sorinake21 a întrebat:

Hi TPU pentru cei care se pricep in calculatoare daca m-ati putea ajuta cu cateva opini in legatura cu pc-ul meu aici va las o descriere a calculatorului meu si mi-as dori sa imi spuneti ce e de schimbat la el pentru ca sa-mi mearga totul perfect :
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @3. 00GHz 2. 99GHz
Installed memory (RAM) : 2.00 GB
System type : 32-bit Operating System
Iar la Performace Information and Tools am asa :
Processor : Calculation per second 4.7
Memory (RAM): Memory operations per second 4.9
Graphics: Desktop performance for Windows Aero 3.0
Gaming Graphics : 3D business and gaming glaphics performance 3.4
Primary hard disck : Disk data transfer rate 5.9
Cam asa imi este pcul meu, as vrea sa ma pot juca jocuri gen WoW (World of Warcraft) cu rezolutia pe High am obervat si eu ca am nevoie de o placa video mai buna dar in rest as dori sa imi spuneti voi ce sa schimb in el si daca se poate un link sau o informatie cu componenta care mi-a sugerati.
Multumesc anticipat,

5 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Hmm.
1.Placa video
2.Mai baga RAM sa ai neaparat 2 placute de ram de minim 2gb una
3.Ai o nota foarte proasta la procesor da e bun catusi de cat

| Sorinake21 explică (pentru spaghetty):

Aha multumesc dar totusi o mica intrebare daca as baga doar o placa video BUNA in pc as intampina ceva probleme? (ceva de genu Boom ceva in pc pentru ca ceva e mai nou si ceva mai vechi)?

| spaghetty a răspuns (pentru Sorinake21):

Aici depinde de placa de baza ce iti suporta si ce ddr aibig grin

| Sorinake21 explică:

Aha am inteles si daca as baga doar o placa video mai buna s-ar intampla ceva? adica ceva de genu boom oarece in pc? laughing

| byabya17 a răspuns:

Salut! Nu ma prea pricep in calculatoare dar cred ca doar atat trebuie sa faci si poate sa iti schimbi in WINDOWS 7 special pentru WOW! PAPA