| niitraam a întrebat:

am o problema in minecraft. ma jucam in singelplayer si intr-o noapte m-am dus sa tai niste copaci. din nefericire am cazut si am murit apoi m-a spaunat in aceeasi padure, dar in alt loc langa un put si o cascada de lava. unii copaci nu aveau frunze altii erau taiati pe jumatte sau ciopartiti. datorita lavei, m-am gandit ca poate au ars dar era imposibil pentru ca astfel ardea toata padurea. mai raman 2 variante : bug de la minecraft sau herobrine? dati-va si voi cu parerea straight face o sa dau funda :3 (nu am bagat seed si lumea era pe pasnic)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copacii au ars de la lava! Si mie mi s-a intamplat asta de mai multe ori! Nu poate sa ia foc padurea pentru ca copacii nu sunt lipiti unii de altii!