| Rusu_Alexandru_1980 a întrebat:

Am o Problema la Minecraft... Am luat minecraftul de la TEAM EXTREME de pe siteul oficial, l-am descarcat l-am jucat fara probleme 2-3 luni si dupa cand dau pe "Minecraft Launcher" imi apare acel scris pe ercran "MINECRAFT" si dupa nu se intampla nimic... pur si simplu nimic. Ciudat este faptul ca am reinstalat jocul cat si java. AJUTOR! Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,pot sa te ajut eu. Intra in Control Panel, unde iti arata lista cu toate programele instalate. Sterge Minecraft de acolo.
Dupa ce ai sters Minecraft de acolo, intra in Bara de start [jos stanga], si tu scrii acolo %appdata%. Dupa ce ai scris %appdata% acolo vei gasi un fisier numit ". minecraft ". Sterge acel fisier, apoi re-instaleaza Minecraft. O sa mearga. Bafta!

| Rusu_Alexandru_1980 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rusu_Alexandru_1980):

Merge?