| pepsyl3m0n a întrebat:

am o problema la pc...
Am 4GB RAM, 2GB Placa Radeon HD6670 (4.1), procesor 3.00 Hgz, insa nu-mi merge jocurile cum trebuie ( se misca in reluare ) cu toate ca eu am cerinte cu mult peste fata de cele recomandate...
Imi poate spune cineva din ce cauza, si rezolvarea daca se poate? ( nu este de la system ) am system type - 32bit.
De exemplu nici Pro Evolution 2014 nu-mi merge. ( care ar fi trebuit sa imi mearga perfect )
Funda pentru cel mai bun raspuns!

11 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ia-ti drivere noi la placa video

| pepsyl3m0n explică (pentru bogdan324):

Placa am luat-o acum 2 saptamani...

| bogdan324 a răspuns (pentru pepsyl3m0n):

Chiar daca e placa noua, tot ii trebuie drivere noi, altfel degeaba o ai

| pepsyl3m0n explică (pentru bogdan324):

Poi mi-a dat si driver la ea, de aceea cred ca nu este de la placa.thinking

| bogdan324 a răspuns (pentru pepsyl3m0n):

Dar ce procesor ai? Ca si asta conteaza

| pepsyl3m0n explică (pentru bogdan324):

Am Intel Core 3.00 GHz

| bogdan324 a răspuns (pentru pepsyl3m0n):

Intel core care? i3, pentium, i5, i7, celeron, de care?

| pepsyl3m0n explică (pentru bogdan324):

Intel core i2, pentium 4

| bogdan324 a răspuns (pentru pepsyl3m0n):

Am intrebam ce procesor ai, tu mi-ai scris 2 procesoare, din care unul nici nu exista, zi-mi modelul exact

| pepsyl3m0n explică (pentru bogdan324):

Nu sunt asa expert in pc...
Aici scrie asa : "WW@v2.5 Intel (R) Pentium (R) 4 CPU 3. 00GHz 3.01 GHz " asta este despre procesor.

| bogdan324 a răspuns (pentru pepsyl3m0n):

De asta ai lag, ai procesor single core, trebuie sa iti iei altul