| SivanCosmin a întrebat:

Ce este mai bun pentru a nu-mi mai merge jocurile in reluare procesor sau Placa video? nu ma intereseaza calitatea ma intereseaza sa nu mai mearga in reluare ar fi bun un i5 4460 si un AMD Radeon 4670? pentru jocuri gen (fifa 15 battlefield 4 ) pentru cerinte mici... am 4 GB RAM

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Placa video, aia e problema principala, urmata de ram.
Sper ca o sursa cat de cat ok. Cumpara minim o placa video de 600 lei ( http://bit.ly/1tcMUu7 si o sa fie "alta viata".

| SivanCosmin explică (pentru sltlp):

Inteleg ca trebuie o placa video mai buna... in viitor imi voi lua... dar zic cu acest sistem i5 4460 4 gb ram si placa AMD RADEON 4670 Cum imi vor merge jocurile? mai bine?

| sltlp a răspuns (pentru SivanCosmin):

Jocurile o sa mearga destul de prost si unele nu o sa ruleze deloc. Ti-am explicat. Procesorul e ok, dar placa video e cea care treage sistemul in jos.

| CinevaNou a răspuns:

Toate conteaza!

| SouLIce a răspuns:

Acel i5 este ok dar placa video este slaba
Recomandarea mea este minim un r7 260x.
Deasemenea iti trebuie si ram pentru cele mai noi jocuri un minim de 6 gb este suficient

| timefliessundays a răspuns:

O placã video care ar completa i5-ul ar fi gtx 750 ti.Bagã si 8 gb de ram. In caz ca vrei ceva de buget, fx 6300 r7 260x si 8gb ram ar fi cea mai bunã alegere.

| Radu_Cristian_1996 a răspuns:

Cred ca aici gasesti raspusnul http://bit.ly/1x4I5ck