| florinvalentin99 a întrebat:

Am o problemă la Windows Media Player, când dau să văd un film în Full Screen (Pe tot ecranul) dungile negre pe care le are (stiti voi, dunga de sus si jos ) dispar iar subtitrarea care a fost pe dvd (nu am descărcato de pe internet) se vede ca si cum literele ar fi băgate una în alta, dar, când dau să văd filmul în fereastră mică se vede normal, deci cum să fac să se vadă bine în full screen? P.S: Cred că problema e de la rezolutie sau aspectul ratio al Windows Media Player.

FUNDA!

Apropo, îmi pare rău pentru categorie, am dat la nimereală.

Răspuns Câştigător
| uNICKu a răspuns:

N-are treaba rezolutia,cine stie ce ai setat tu pe acolo,intra la setari si da default la toate,daca nu-si revine fa-i un update, iar daca nici dupa aceea nu merge, renunta la WMP si incearca alt player pentru redat DVD-urile (extongueower DVD, VLC Media player, GOM player, etc) succes

| florinvalentin99 explică (pentru uNICKu):

Cum intru la setari?

| uNICKu a răspuns (pentru florinvalentin99):

Deschizi WMP, sus de tot la TOOLS(instrumente), si dai click jos de tot peOPTION(optiuni), iti apare vreo trei randuri cu optiuni se vede scris mare DVD, si de acolo dai pe default(valori implicite) daca te pricepi intra mai jos la Advanced(complex) si verifica setariile de acolo.bafta