| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: nu pot sa intru in yahoo messenger. Am incercat cu diverse conturi, dar raspunsul e acelasi: 'there might be a problem with your internet connection...'. Conexiunea la internet este buna, si prin wireless si daca este conectat cablul in modem, am sunat la Romtelecom (de la ei am Internet) si au spus ca problema nu e de la ei. Ce e de facut? Modemul este Huawei HG658.

5 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, incearca sa te loghezi pe site-ul yahoo, direct pe site nu in aplicatia messenger. Daca merge inseamna ca e din aplicatie.

| anonim_4396 explică (pentru catablondu):

De pe site merge. Ai putea sa-mi spui care e problema cu aplicatia mea? Am instalat diferite versiuni, am controlat in firewall, am dezinstalat antivirusul crezand ca e in conflict cu el dar niciun rezultat.

| catablondu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ip dynamic? S-ar putea sa fie asta problema, sincer nu imi dau seama ce alt motiv ar putea fi. Mie mi se intampla ceva asemanator, doar cand mi se schimba ip-ul. Incearca sa creezi un cont nou si vezi daca asa merge fara sa mai resetezi PC-ul.

| anonim_4396 explică (pentru catablondu):

Da, am IP dinamic. Se poate rezolva cumva asta?

| catablondu a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, e cam aiurea. Nu stiu din ce motive mess-ul iti va face tampenia asta de fiecare data cand intri cu alt ip. Inca nu am descoperit Solutia, e la fel si la mine, doar ca uneori reusesc sa intru. Daca descopar ceva, iti spun.