| GHOST115 a întrebat:

am o unitate pc cu urmatoarele configuratii
1)placa de baza Asus P5G41T-M LX
2)procesor Quad core Intel Xeon E5405(12M Cache.2.00.Ghz 1333 MHz FSB)
3) memorie ram 4gb ddr3
4) placa video Sapphire Radeon HD5450 1GB DDR 128 BITI
Va rog sa-mi spuneti ce jocuri imi puteti recomanda si daca merg si cele din 2013 (FPS GAMES)?

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Placa video este foarte slabă.
Eu îți recomand Dead Island, Fallout 3 și New Vegas, Left 4 Dead 1 și 2, Half Life 1 și 2, Call of Duty până la MW3.
Nu sunt jocuri din 2013, majoritatea din 2013 s-ar putea să nu îți funcționeze bine deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DirtyBomb, Paladinz, TeamFortress, CS GO, Battlefield3 sunt cateva jocuri FPS care s-ar putea sa iti mearga cel putin la minim.

| GHOST115 explică:

Multumesc totusi am dat doar 400 lei pe unitate si daca ii fac un upgrade cred ca pot juca cateva fps-uri bune....desi cele pana in 2010 cred ca ruleaza fara probleme

| GHOST115 explică:

Vreau sa-mi iau alta placa video, cam ce placa mi-ati recomanda? Cred ca celelalte configuratii nu ar mai trebui upgrade