| TheJocker a întrebat:

am un PC cu configuratia!

Placa de Baza : P5G41T-M LX Asus
Procesor : Intel Quad Core Q6600 2,4GHz
Memory : 8 GB Ram DDR3 FSB 1333
Placa video : ATI Radeon HD 6670 1GB DDR5 128biti Asus
Hard Disk : 500 GB sata 3

Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Procesorul bun, memorie suficienta, placa video slaba! nu vei putea juca cele mai noi jocuri pe monitor mare si full HD! straight face

| adrew a răspuns (pentru florin1979):

Nu scrie prostii, placa video foarte buna

| florin1979 a răspuns (pentru adrew):

Este buna, dar pe rezolutie mica, nu pe full HD!

| tteo92 a răspuns (pentru florin1979):

Este buna placa.
Eu am o placa mult mai slaba ca ce-a mentionata de TheJocker si pot sa zic ca am jucat si inca mai joc foarte multe jocuri noi si pe tot ecranu.
Sau tu ce intelegi pritr-o placa video buna? Sa fie asa pe la 4000lei? crezi ca numa Cu aia te poti juca cum vrei?

| florin1979 a răspuns (pentru tteo92):

Uite o placa buna, cu consum redus de energie, deci nu necesita o sursa foarte scumpa! plus ca are racirea buna! uite si comparatia intre placa lui thejocker si placa ce o recomand eu! http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ http://www.hwcompare.com/11886/radeon-hd-6670-oem-1gb-vs-radeon-hd-7770/ uite ce scrie la ultima comparatie la "pixel rate" Pixel Rate
If running with a high resolution is important to you, then the Radeon HD 7770 is superior to the Radeon HD 6670 (OEM) 1GB, by far. De asta z9iceam eu ca la rezolutii mari placa aia nu face fata!

| WR104 a răspuns:

Procesor si hard dick am si eu ca ale tale.Nu cred ca vei avea probleme.

| Seby90 a răspuns:

Pai avem parerea ca te lauzi?