| RosuCosmin a întrebat:

Am placa video Nvidia GeForce 630 GT, 4 RAM, Windows 7 64-bit si procesor Intel Core 2 Dual 2.66 GHz. Maine vreau sa imi cumpar un procesor pentru gaming. Ce procesor imi recomandati ( sa fie in jur de 200 - 300 lei ) ca sa imi mearga GTA IV? Iar dupa ce ati spus ce procesor credeti, la ce detalii mi-ar merge GTA IV cu noul procesor?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Greu o sa gasesti procesor pe socket 775, doar SH daca gasesti.
Mai bine vinzi kit : procesor + placa de baza + memorie ram, si iti cumperi un kit nou pe socket 1150 (haswell).