| Sp4RkMan a întrebat:

in legatura cu pc-ul meu, ce as putea sa ii cumpar sa mearga mai bine jocurile astea noi? configuratia pc-ului meu:
Procesor : Intel Core 2 Duo CPU E7300 2.66 GHz
Memorie RAM : 4 GB
Placa Video : Nvidia GeForce 630gt ddr 3 4gb
Windows 7 64-bit

Astept raspunsuri pls
big grin

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pfff. Cam greu. La ce ai acolo, daca nu te multumeste, trebuie sa schimbi cam tot(prin tot ma refer la ram, placa de baza, placa video si procesor).

| Seby1994 a răspuns:

Un procesor octacore

| Sp4RkMan explică:

Hmm,octa core?laughing dar placa video e in regula?happy

| Gabi05 a răspuns (pentru Sp4RkMan):

In primul rand trebuie sa schimbi placa video cu un hd7790/hd7850 sau mai buna
Procesorul cu un fx6300, apropo nu lua fx6100 pentru ca e praff.In unele cazuri iesea mai slab ca un celeron dual core.
O placa de baza noua, cu socket am3+
Si o sursa precum sirtec high power element plus 500w.

Apropo, Intel sta mult mai bine ca amd in gaming.Asa ca amd e pentru gaming asta e o tampenie.

| Ovysoru a răspuns:

Procesor: AMD FX-6100-3.30 GHz(si eu as fi optat pe Intel dar pentru jocuri mai bun este AMD)