| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.
As vrea sa imi cumpar un PC nou si am vazut unu si as vrea sa vad daca e bun sau nu

Cerintele:

Intel Pentium Dual Core

2. 7GHz

Cache L2: 3MB

Putere consumata (W): 65

Tehnologie de fabricatie (microni): 32

CPU Socket: FCLGA1155

Tip procesor: Intel Pentium Processor G630

Chipset: Northbridge: Intel G41 Express

Southbridge: Intel ICH7

Audio: Realtek ALC887 8 canale

Retea: Realtek 8111E Gigabit LAN

Porturi: 4x USB 2.01 x RJ45

PS/2 Pana la 8 USB 2.0/1.1 ports (4 in spate si inca 4 disponibili pe placa de baza)

Sloturi Slot PCI-Express x16 x 1

Slot PCI-Express x1 x 1

Slot PCI x 2

Chipset video: Intel

Tip Partajata

4GB Ram

si 500 GB Hard

vreau sa intreb daca merg jocuri gen COD black ops sau ceva cu grafica?

1 răspuns:
| Ormus2 a răspuns:

Configuratia este bunicel singurul lucru ce lipseste este videocardul care in cazul asta este onboard(adica integrat in placa de baza) si dupa parerea mea jocuriile mai tari nu prea vei putea juca Baftă!