| raullazar a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum sa fac comenzile pe un svr de samp? (script). Cine stie si vrea sa ma ajute ma poate contacta pe skyp: lazar.raul1 sau pe Mess:raullazar23.

1 răspuns:
| mkadita a răspuns:

Aici intervine Pawno pe care il primesti cand descarci un server de pe site-ul official. Trebuie sa stii scripting, poti face doar dupa ce ai invatat. Acum depinde si ce fel de comanda vrei sa fie. De ex.: daca vrei o comanda pe care sa o scrii /123 si sa apara un text la toti playeri online atunci e simplu. Insa daca vrei sa adaugi o masina pe server e mai complicat.