| Ionutdinu20 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o întrebare dacă îmi cumpăr un pc cu o placa video rx 480 de 8 GB și un joc are cerință de gtx 1050 ti de 4 GB de exemplu fifa 24 care o sa se lanseze în curând îmi va merge jocul? Știu ca este o placa video puțin mai old de asta ziceam dar are dublu la memorie!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, va merge dar pe setari minime! dar asigura-te ca macar procesorul e mai bun daca tot cumperi ceva... Un astfel de pc e rentabil sa-l cumperi NUMAI daca e foarte ieftin altfel mai strange bani si cumpara unul care are o placa video mai decenta, nu arunca banii pe degeaba!

| vidiinho a răspuns:

Iti va rula fara probleme, rx480 este peste 1050ti cu destul de mult