| KrisizZ a întrebat:

Am si eu o intrebare! In discul (C am o memorie mica de 21, 4 GB si mai am liber doar 3, 66 mb. Cum pot face sa imi maresc memoria sau sa o eliberez pentru ca nu am mai nimic in discul (C doar windowsul si cateva programe atat. Sau poate sa transfer memorie de la disc local (E la (C pentru ca in (E am o memorie de 101 GB si este toata libere. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate ca sistemul de operare si inca doar cateva programe sa ocupe atata spatiu in C. Eu am SO W.7 si inca 29 de programe si ocupa numai cca 16 GB.
Fa o curatare si apoi o defragmentare a partitiei C, folosind uneletele SO, respectiv Disk Cleanup si Disk Defragmenter sau doua programele gratuite de la Piriform.com, respectiv CCleaner si Defraggler.
De asemenea poti muta in cealalta partitie continut din C, respectiv muzica, filme, jocuri, fotografii, etc.