| Robert537854 a întrebat:

am si eu o problema cu jocul CS:GO. L-am cumparat recent, i-am facut setarile ( am dat tot pe low ) si imi merge in 25-30 fps-uri. Cu componentele astea: nVIDIA geforce 840, 6 gb ram, Intel pentium ( stiu ca e slab procesoru ), si 3 ghz. Am mai intrebat niste prieteni si a zis ca ar trebuie sa imi duca pe la 60-70 fps-uri. Si cand intru in el imi merge sacadat ( mi se tot blocheaza ). Ce ar trebui sa fac sa imi mearga calumea? ..Pls

6 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

Trebuie sa rulezi jocul pe placa dedicata, adica placa nVIDIA. Tu rulezi jocul pe placa integrata de la procesor.

| Robert537854 explică (pentru TheKingBacca):

Si cum o fac sa ruleze pe placa nVIDIA? Daca ma ajuti si merge esti cel mai tare..iti dau si funda

| Robert537854 explică (pentru TheKingBacca):

Mersi ca mi-ai zis, dar cum fac sa rulez de pe placa nVIDIA? Daca imi spui si ma ajuti esti cel mai tare. te rog iti dau funda

| TheKingBacca a răspuns (pentru Robert537854):

Este foarte simplu, trebuie sa ai driver-ul de la placa video instalat, dupa intrii in start si cauti "nVIDIA Control Panel", te duci la Manage 3D Settings, si ai undeva "Prefered graphics Proccesor" iar dupa o sa pui "High Performance nVIDIA Processor"

Scuza-ma de raspunsul intarziat, am fost plecat.

| Robert537854 explică (pentru TheKingBacca):

Am dat asa cum mi-ai zis tu dar nu am ''Prefered graphics Proccesor''. Nu mi-l arata

| Robert537854 explică:

P.S DE LA THEKINGBACCA: Si cum o schimb sa ruleze pe placa nVIDIA? Te rog daca ma ajuti si merge iti dau funda