| BadBoy1998 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, Mi-am cumparat CS:GO si cand intru in el ( intr-un meci ) am 5-10 FPS si joc pe setarile Very Low, componentele mele sunt :
Intel Pentium Dual Core 1, 60GHz
Nvidia GeForce GT 730 DDR3 2GB 128BIT
2GB Ram
450W
Si nu stiu de ce imi merge jocul asa de prost, am VSync Dezactivat

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Procesorul si PLACA VIDEO sunt foarte slabe!

| BadBoy1998 explică (pentru CPAElites):

Ba, uitate la cerintele de la CS:GO, mi-ar trebui sa imi mearga jocul pe medium spre high in MINIM 30 FPS

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

Schimba procesorul!
Placa video aia e foarte slaba man...( e ca un pc cu procesor Pentium 3 cu 2 gb memorie ram )

| BadBoy1998 explică (pentru CPAElites):

E mai bun Pentium 4 3, 06GHz?

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

E mai slab laughing
Cumpara un Core 2 Duo e8400 care costa ~50 lei pe okazii!

| BadBoy1998 explică (pentru CPAElites):

Pai pe okazii cumpar ceva stricar

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

Spune modelul placii de baza sa-ti spun care este cel mai performant procesor care e suportat de placa de baza.

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

Cum sa cumperi ma stricat? Sa stii ca procesor pentru acea placa de baza nu se mai fabrica de vreo 6 ani laughing

21 răspunsuri:
| Cliar a răspuns:

Procesorul te trage foarte rau in jos, minim un celeron sau pentium skylake ( g3900 respectiv g4400 ) pentru a rula cs go fara probleme. Placa video da intr-adevar este slaba dar poate duce cs go pe medium fara probleme undeva la 60+ fps, deci buba ar fi procesorul si mai adauga eventual inca 2gb ram ca sa ai 4gb ( mai ales daca ai windows 10 care consuma enorm de mult ram )

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

Da man stiu...Ce ai vazut la porcaria aia?

| BadBoy1998 explică (pentru CPAElites):

Ba, Eu cand am cumparat placa pe CS:GO aveam 50-60 FPS pe MEDIUM!
Si acum Dau jocul pe low si am 5-10 fps

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

Ce rezolutie 800 X 600? laughing
Probabil ai instalat cine stie ce porcarii.
Presupun ca folosesti Windows 7? Instaleaza Windows 10.

| BadBoy1998 explică (pentru CPAElites):

Am windows 7, ( instalat acum 1 sapt. ), folosesc rezolutia 1366x768

| BadBoy1998 explică:

Pai zi-mi un program unde pot vedea ce soket am, ce placa de baza am

| BadBoy1998 explică:

Dami add pe skype : alex.galan47
Sa vorbim acolo

| BadBoy1998 explică:

Placa de baza : P5GC-MX/1333

| BadBoy1998 explică:

Auzi este mai buna placa video Nvidia GeForce 210?

| CPAElites a răspuns (pentru BadBoy1998):

Strange bani pentru procesor si placa video ( recomand minim GTX 750 TI care e de 4 ori mai performanta decat GT 730 )