| Seby1994 a întrebat:

Am si eu o problema. Cum pot afla ce fel de ram am (DDR2, DDR3)?!? habar nu am. vreau sa-mi cumpar ceva memorie si nu stiu de care. app frecventa? cum o aflu? pls Fundawinking

Răspuns Câştigător
| sori88 a răspuns:

Istaleaza cpu-z si vezi acolo ce tip de ram ai

2 răspunsuri:
| LostProphet a răspuns:

O varianta ar fi sa scoti carcasa de la calculator si sa te uiti singur. Placutele de RAM sunt cele de pe placa de baza, unele dreptunghiulare.

| Seby1994 explică (pentru LostProphet):

Stiu cum arata si unde este ea, dar ma interesa daca gaseam undeva scris pe la my computer sau undeva ce ddr am caam pc in garantie si nu as vrea sa rup sigiliul de la carcasawinking