| Gabimirica a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema, joc fifa 07 pe gameranger de 5 ani, dar in ultima vreme imi merge foarte sacadat si nu stiu de ce?! Am reinstalat Windows-ul din nou dar tot la fel se misca! Am netu' bun! Placa Video 128 onboard iar rami 1 Gb, dar pana acum mi-a mers bine cu aceeste componente! dar in ultima vreme cum am mai spus imi merge foarte sacadat! Ce trebuie sa fac? Joc cu rezolutia pe 640x480x32 si detaliile la medium! Va rog Ajutati-ma sad

1 răspuns:
| AgentulVIPPro a răspuns:

Salut. Din moment ce zici ca ai reistalat windowsul poate fi vorba de un defect de la ei. O pierdere de semnal lan. In cazul in care ai prieteni care joaca si lor le merge bine inseamna ca este de la tine. Poate fi vorba in primul rand de cablu de net : Verifica sa nu fie deteriorat la capete. Verifica sa nu joace mufele. Joaca-te si alte jocuri, daca iti merg in lag inseamna ca placa video iti face figuri sau chiar si procesorul. Fa un test la hdd cu hdd scan. Poti avea baduri. Daca ai lovit pc-ul poti avea baduri fizice. Curata hdd-u cu disk clean up. Da setarile jocului la low, daca ti se misca bine placa video este cauza. Sper ca te-am ajutat. O zi buna