| Expl0de a întrebat:

Am si eu o problema... nu ma lasa sa instalez java 7...
Nu mi-l instaleaza. nu stiu de ce? Am incercat de multe ori.
si degeaba. straight face La minecraft imi da eraore : "A Java Exception has
occured".
Si nu se instaleaza de loc. va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| RaduGavrila a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi windows xp sp3
Placa video e bunicica.

8 răspunsuri:
| RaduGavrila a răspuns:

Ce windows ai?
Daca ai windows pe 32 de biti nu o sa te lase sa instalezi java 64 biti.
Daca nici asa nu merge poti incerca asta :
Intri in Run si scrii " regedit " si apesi pe "ok". Acuma dai pe " + " la HEY_LOCAL_MACHINE si te uiti mai jos pana o sa gasesti Javasoft click dreapta pe Java soft si dai delete. Acuma trebuie sa instalezi din nou java. Daca tot nu merge trebuie sa reinstalezi windowsul.

Sper ca te-am ajutat!
Sa ai o zi minunata in continuare!

| Expl0de explică (pentru RaduGavrila):

Pai man... imi da o eroare. la java. Download file C:\Documents and setings\nume\Application Data\Sun\Java\jre1.7.0_51-pfrom21-b11.msi is corrupt.
De ce? sad

| RaduGavrila a răspuns (pentru Expl0de):

Problema asta am avut-o si eu mai demult. Trebuie sa iti reinstalezi windowsul daca chiar nu vrei sa il reinstalezi poti downloada programul IObit Uninstaller il descarci de aici : http://www.iobit.com/advanceduninstaller.html. Si cu acest program stergi java care il ai tu. Dupa ce l-ai sters poti downloada java 32 biti de aici : http://www.filehippo.com/download_jre_32/ si java 64 biti de aici : http://www.filehippo.com/download_jre_64/
Dupa ce instalezi java dai un restart la pc si ar trebui sa mearga.
Daca ai urmat pasii de mai sus si tot nu merge trebuie sa reinstalezi windows'ul.
Bafta!

| Expl0de explică (pentru RaduGavrila):

Acum am instalat iar placa video... si nu mai merge internetul :@ sad

| Expl0de explică (pentru RaduGavrila):

Si daca dau play la minecraft imi apare asta : Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 1/30/14 4:06 PM

Minecraft: Minecraft 1.0.0
OS: Windows XP (x86) version 5.1
Java: 1.7. 0_51, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
LWJGL: 2.9.0
[failed to get system properties (java.lang.RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.)]

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:237)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:644)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT d582bc19 ----------

sad Ce sa-i fac?

| RaduGavrila a răspuns (pentru Expl0de):

Ce componente are pc'ul tau?

| Expl0de explică (pentru RaduGavrila):

Pai am placa video de 128... Si mi-a zis un prieten ca merge si la 128.
Am instalat java ...si a mers. dupa ce am instalat iar driverele video. E din cauza ca-s driverele vechi?

| Expl0de explică (pentru RaduGavrila):

E de la windows? Am windows xp x86. un prieten mi-a zis ca e zob...
SI sa-mi iau windows xp sp 2 sau 3

| RaduGavrila a răspuns (pentru Expl0de):

Trebuie sa iti instalezi windows xp sp3
Placa video e bunicica.