| AndreiTrifan a întrebat:

Salut TPU,am si eu problema cu pcul, mai exact atunci cand conectez căștile in pc si intru intr-un joc, incepe sa se deconecteze tastatura si sa se conecteze din nou, apoi iar joc cateva minute si iar se deconectează tastatură si iar se conectează, țin sa menționez ca atunci cand se deconectează se aude acel sunet ca si cand ai baga ceva in usb si cand se deconectează tastatură ledurile raman aprinse.

P.S:tastatura face aceste figuri doar cand conectez căștile in pc si cand se deconectează tastatura se blochează si imaginea jocului 2-3 secunde! Va rog daca aveti idee sa ma ajutați.

2 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Salut, si eu am patit asa acum o saptamana, insa problema mea era mouse-ul nu castile, de exemplu, mouse-ul meu inceapa sa se intrerupa dupa o ora sau doua de unul singur si imi afectase si tastatura si castile de nu se mai auzeau bine deloc, apoi mi-a aparut o eroare cum ca USB device not recognize sau ceva de genul, nu stiam cum sa rezolv problema si am cumparat alt mouse nou nout si de atunci nu mai am probleme deloc, deci te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru, daca spui ca problema principala sunt castile si ca afecteaza celelalte periferice, atunci cel mai bine este sa iti cumperi alte casti noi noute de preferat de la o alta companie decat pe cele care le-ai avut, nu stiu care este cauza, de asemenea, de cat timp ai castile? sunt vechi? fiindca mouse-ul meu era vechi cam de 2 ani.

| gamersamp12 a răspuns:

Vezi daca placa ta de baza nu face scurt, nu ai scapat un surub peste ea sau sub ea. Si asigura-te ca conexiunile sunt bune... gen mufa de la casti sa nu atinga carcasa pc-ului si nici mufa usb a tastaturi sa nu atinca carcasa pc-ului.