| Bosu23 a întrebat:

am si u o problema la gta san andreas cand vr sa intru pe gta sau pe samp imi da o eroare:Grand Theft Auto SA cannot find Audio card installed
P.S am reinstalat si gta am bagat altu si to asa imi face si nici boxele /castile/microfonul nu imi mai merg
P.S Asta mi se intampla de cand cineva mi-a reinstalat windows-ul deoarece inainte mergeau toate

7 răspunsuri:
| BobiTheBoi a răspuns:

Trebuie sa aflii modelul placii de sunet si sa-ti instalezi cele mai noi drivere. Asta e toata problema.

| Bosu23 explică (pentru BobiTheBoi):

Pai si cum aflu deoarece am vrut sa instalez niste drivere si cand dau sa se instaleze se face ecranu albastru si scrie o eroare

| BobiTheBoi a răspuns (pentru Bosu23):

Ce legatura are cu driverele de la placa de sunet? Nu-ti mai lua drivere aiurea daca nu stii ce modele ai.Start>Run scrii dxdiag si iti apare tot ce vrei sa stii despre pc-ul tau.

| Bosu23 explică (pentru BobiTheBoi):

Pai cand ma duc la sond nu imi arata nimic

| BobiTheBoi a răspuns (pentru Bosu23):

Deconecteaza boxele/castile de la pc si iti arata.

| Bosu23 explică (pentru BobiTheBoi):

Nu merge am deconectat am conectat si tot nu merg am bagat castile in boxe si boxele la pc si tot nu merge nu se aude nimic
Nu exista vreun program care sa detecteze driverele care nu sunt instalate sau la care trebuie facute update?
P.S am Windows XP

| BobiTheBoi a răspuns (pentru Bosu23):

Nu mai stiu cum e la XP dar pe win7 iti arata jos in dreapta pe langa ora ce drivere trebuie instalate, verifica, trebuie sa fie un stegulet ceva.