| AL1N14 a întrebat:

Am un laptop de la Asus are are un i3 7020u, păcat video Intel HD Graphics 620, 4gb Ram, 1TB HDD. El are 2. 30ghz. As putea sa ridic pana la 2. 60ghz sau 2.50?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Nu prea ai cum, laptop-urile rareori permit OC pentru procesor, deci esti blocat cu frecventa pe care o are procesorul, maxim cea de la turbo boost.

Succes!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Probabil ai putea dar la primul joc ii vei arde placa de baza sau procesorul si atunci il vei putea arunca la gunoi pentru ca sa-l schimbe va costa aproape cat un laptop nou!