| xGamerZ212 a întrebat:

am un laptop i3, 4 gb ram si placa video Intel hd graphic 3000, joc un joc (skill) care are un fel de launcher de la steam, ceva gen jocul e launcherul si cand intru in meci incepe jocul, vreau sa stiu daca tot intru si ies din metch si se freaca ba pe rezolutia jocului ba pe ce a launcherul ui nu se uzeaza placa video? la fel si la alte jocuri daca tot schimb rezolutia (sunt un om indecis) nu se poate strica placa video? dau funda.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video nu are de ce sa se strice. Este doar o schimbare a rezolutiei care nu are treaba cu durata de viata a placii video. Incearca sa selectezi o rezolutie din laucher-ul respectiv (banuiesc ca este cel de la Intel)