| Florinutoxic a întrebat:

Salut.tpu. am un laptop Packard Bell mh 45. cu urmatoarele specificatii. procesor dual core de 2.00 ghz 3 gb Ram, placa video Mobile Intel(R) 4 Express Chipset Family de 256.0 mb, Vreau sa-mi recomandati ceva jocuri. Ce ma intereseaza mai mult e daca imi merge gta 4? Mentionez ca joc nfs prostreet, nfs carbon, nfs undercouver la rezolutie de 1280x800 (32bit)(60hz). si gta san adreas.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Esti cam la limita cu placa video, pentru ca este si integrata. Multe site-uri spun ca la setari minime trebuie sa ai o placa video mult mai performanta, dar la Altex spune ca minim 256 MB trebuie sa ai. Poti sa iti iei jocul, treaba ta de unde si sa il setezi pe low la tot. Singurul joc pe care ti-l recomand este Battlefield Play4FREE, este gratis si bun. Intri pe site-ul oficial (cauti pe google, pentru ca nu vreau sa pun link ca sunt conectat cu contul meu), iti faci cont, descarci si instalezi jocul si te joci. Din nou, poti sa-i configurezi setarile de grafica pe Super Low, Low, Medium sau High. Cand vrei sa intri in joc, intri din nou pe site si dai Play, pentru ca pe desktop nu iti va aparea nici-o iconita. Funda?

1 răspuns: