| TodorVali13 a întrebat:

Salut, TPU!
Am un Lenovo ideapad 100 15-IDB si memoria placii video e de 2gb dar display memory (vram-ul) e de 112 mb, nici nfs most wanted nu-mi merge, jocurile imi merg sacadat, e mica placa aia video. Pot sa o maresc? Daca nu va rog sa-mi da-ti ceva placi video care mi-ar mari memoria si sa fie compatibile. Raspunsul care ma va ajuta va primi funda. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu se poate mari memoria placi video, decat overlock dar in cazul tau nu exista asa ceva, mai adauga inca 4 gb ram si ssd