| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

Am Un PC De 2GB RAM, Daca O Sa-mi Cumpar Inca 2GB Ram Se Fac 4. Daca Imi Fac 4GB RAM Mi-se Misca PC-ul Mai Bine, Sau Nu Mai Merg Jocurile Sacadate? FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| vladsoare a răspuns:

Gresesti. Nu exista legatura intre placa video si rami. Deci, suporta orice ar fi.

10 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Da dar depinde de placa video de procesor!

| vladsoare a răspuns:

Jocurile se bazeaza pe procesor si placa video.
Ori ca ai 4GB ori ca ai 100GB de RAM pc-ul se va misca la fel.
Cantitatea de ram necesara pentru jocuri difera in functie de fiecare in parte: te uiti la cerintele de sistem ale jocului respectiv.
Spune-mi ce procesor si ce placa video ai si iti spun daca merita sa mai cumperi acei 2GB de ram.

| BaiatulAnonim1234 explică (pentru vladsoare):

Placa video: Ati Radeon x1550
Ram: 2GB
Procesor: Nu Stiu sad

| vladsoare a răspuns (pentru BaiatulAnonim1234):

Ce sa ceri de la placa aia video? straight face
Memorie GDDR2....arhitectura veche, lenta...cu mult intrecuta de cerintele actuale.
Conteaza si procesorul insa cred ca e tot ceva mai vechi.
Shimba platforma cu ceva mai nou...CPU+MB+RAM

| BaiatulAnonim1234 explică (pentru vladsoare):

Procesor: AMD Athlon(tm) ll X2 215 Processor

| vladsoare a răspuns (pentru BaiatulAnonim1234):

E decent.
O placa video bunicica te-ar aranja!

| XxXxyuukixXxX a răspuns:

Ambele..Acum depinde si de placa video daca suporta Ramii (scuze daca am gresit undeva nu prea ma pricep asa de bine)M-am jucat pe un calculator de 7GB RAM si mergea ca uns happy

| XxXxyuukixXxX a răspuns (pentru vladsoare):

Ahh okay Merci ^-^ sunt cam afona in legatura cu pc-urile laughing dar na.m-am bagat si eu ca musca in lapte tongue

| vladsoare a răspuns (pentru XxXxyuukixXxX):

Stai linistita tongue
D-aia suntem pe aici.
Asa in concluzie, pentru aplicatiile de zi cu zi (surf pe net, mess, facebook etc) 2GB sunt ok si nu are rost sa mai dai banii aiurea.

| vladsoare a răspuns (pentru XxXxyuukixXxX):

Gresesti. Nu exista legatura intre placa video si rami. Deci, suporta orice ar fi.