| catalin542000 a întrebat:

Salut tpu.Am un pc mai vechi si as vrea sa il vand decat sa il tin bibelou prin casa.Are urmatoarele configuratii.
Placa video fx 2500 512 mb ddr 128 biti
Suporta jocuri gen flatout 2
Procesor amd athlon 1, 8 ghz
Memorie ram doua placute prima placuta este de 768 mb si a doua de 256 mb frecventa 800 mhz
Sursa 350 w
Unitate optica un cd rom si un dvd rom
Un hard disk de 80 gb
Windows xp 32 biti serve parch 3
Placa de baza nu mai stiu cum se numeste dar suporta 2 gb ram frecventa 1066 mhz ddr sochet nu mai stiu parca am3 pentru procesor athlon
Merge perfect este un pc foarte bun de vizionat filme ascultat muzica chat pe net si chestii office.
Credeti ca as putea sa vand acest pc cu 500 lei?

Funda

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Eu cred ca 500 de lei este prea mult. Maxim 300 de lei este un pret bun, la care vei gasi si clienti. Desigur, daca vrei sa iei 500 de lei pe el, il poti pune la vanzare, dar sunt slabe sanse sa-l cumpere cineva la pretul asta. Sa-i pui un Windows 7, daca vrei sa iei mi mult. Funda?

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Ba esti nebun te caci pe el daca scoti 100 lei e foarte bine daca si pe aia u te-ai uitat ce configuratie ai la 500 m imi iau cu dual 6000+