| Draghi a întrebat:

am vazut niste anime-uri super geniale si sincer sa fiu cam dau dependenta. dar sunt destul de pretentios ca sa spun asa cand e vorba de anime-urilaughing
Stie cineva niste anime-uri bune? sa semene cat de cat cu naruto, boku no hero academia sau fairy tail, cam in stilul acela sa fie.

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Uite aici o listă scurtă cu niște recomandări de anime-uri care zici eu unul că mai mult ca sigur o să-ți placă! ^.^

- One Punch Man
- Shingeki no Kyojin | Sau mai bine cunoscut sub numele de "Attack on Titan".
- Mob Psycho 100
- Nanatsu no Taizai
- Code Geass
- Hunter x Hunter (2011) | 148 de episoade, o să te țină ceva ocupat! ^.^ /Probabil acesta se aseamănă cel mai mult cu ce zici tu că ai văzut, adică serii lungi în genul "Shounen"! happy
- Tengen Toppa Gurren Lagann
- Made in Abyss | Vedeta verii de anul acesta! ^.^
- Seria Fate: Adică cele două sezoane din "Fate/Zero" și urmat de încă două din "Fate/stay night: Unlimited Blade Works".
- Rainbow
- No Game No Life
- Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
- Kekkai Sensen
- Drifters
- Baccano!
- Ao no Exorcist
- Beelzebub
- Ushio to Tora
- Bungou Stray Dogs
- Mahouka Koukou no Rettousei
- Magi: The Labyrinth of Magic
- Trigun | Vechi și clasic!

- Tokyo Godfathers (Filme anime) | Aceasta din urmă este o recomandare specială pentru perioada sărbătorilor de iarnă! ^.^

Cu câteva mici excepții am încercat în general să mă limitez strict la genurile văzute de tine, adică: Acțiune, Aventură, Shounen, Super Puteri etc... /Dar te asigur eu că toate din lista de mai sus sunt cel puțin la același nivel sau chiar cu mult peste cele trei menționate de tine mai sus! ^.^

/Iar în cazul în care ai nevoie de mai multe recomandări din diverse genuri sau pe o anumită temă, atunci poți să mă adaugi pe MAL ( https://myanimelist.net/profile/Handa-Sei ) și să-mi dai un mesaj în privat acolo! happy

| Draghi explică (pentru HandaSei):

Mersi foarte mult, dar imi poti spune momentan un singur anime? si as vrea cu actiune si super puteri in mare partehappy stiu ca e greu sa-mi spui doar unullaughing dar momentan am nevoie doar de unul, nu-s genul care sa se uite din prima la multe anime-uri, le vad pe rand

4 răspunsuri:
| Axattys a răspuns:

Boku no pico, tamashii: insert, implicity, mankitsu happening(parca asa era), stringendo, harem time

| Tantau_Nicolas_1973 a răspuns:

Mai asteapta si vine Ninja Batman.

| Labpateu a răspuns:

Boruto sau Erased.
Vreau funda!