| ThEEmperoR a întrebat:

Antivirusul meu este Avira. Imi detecteaza un fisier care nu este virus, dar mi-l detecteaza si nu ma lasa sa dau pe el. Cum pot sa fac asa in cat sa nu-l mai detecteze fara sa sterg fisierul sau antivirusul? Multumesc anticipat.

*

6 răspunsuri:
| Thesmartlucky1 a răspuns:

Inainte de a deschide fisierul, opreste antivirusul. Daca fisierul este criptat (win sau zip), inainte de al extrage, dezactiveaza/opreste antivirusul, apoi deschizi acel program/fisier.

| ThEEmperoR explică (pentru Thesmartlucky1):

Mai citeste odata intrebarea.

| Thesmartlucky1 a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Atunci cand antivirusul iti detecteaza acel fisier, iti va aparea ceva cu "Delete" si "Details". Aici, tu ii vei da "Details", va sta 1-2 minute, apoi, click dreapta pe fisierul din acea fereastra (atunci cand ti s-a terminat de "scanat", se va deschide o fereastra) si ii dai "Ignore".

| ThEEmperoR explică (pentru Thesmartlucky1):

O sa incerc, revin cu un answer.

| Thesmartlucky1 a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Okay.

| Thesmartlucky1 a răspuns:

Salut! Va trebui sa ii dai "Permanent ignore" NU doar "ignore". A gasit si la mine un fisier care nu era virus si m-am chinuit sa-i tot dau intruna "ignore", "ignore", etc. Si am uitat de ultimul din lista - permanent ignore... pe asta trebuie sa-l alegi.