| Klaudiu214 a întrebat:

anul acesta vreau sa imi achizitionez un pc facut pe piese de la pc garage am un wishlist si as vrea sa stiu daca tot ce am pus eu acolo merge toate foarte bine intre ele sa zic asa la sursa ce nu ma prea pricep stiu ca am ales o firma buna dar nu stiu daca ar alimenta tot pc-ul cat trebuie si cand ma joc etc..sau daca stiti ce as putea lua de acolo si sa pun altceva mai ieftin sa mai reduc ceva banuti iar performantele sa ramana acceasi astept comurile voastre Mersi

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1606461/

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Sursa e una foarte buna, nu vei avea probleme. In locul tau as renunta la acel cooler costisitor deocamdata, si mi-as lua un ssd de 120 de gb, pe care as instala windowsul, diferenta de performanta va fi imensa, decat sa instalezi windowsul pe hard disk. Oricum procesorul vine cu coolerul stock, acel cooler il poti achiziona numai in cazul de vrei sa faci overclock, dar la acel procesor care este f performant nu merita sa-i faci overclock.