| misu2315 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi achizitionez un calculator de la PC Garage.
Vreau sa-l cumpar pe piese, dar sa-l asambleze ei. Ceea ce vreau sa stiu este ce parere aveti despre build si 2 vreau sa stiu daca monitorul afecteaza fps in joc. Am un BENQ de 720P, 16:9.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1610831/

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Totul este in regula dar memorii nu-ti trebuie? Vezi ca trebuie sa iei cu frecventa 2133 Mhz. Monitorul nu influenteaza FPS-urile dar influenteaza calitatea imaginii. Nu stiu cum este monitorul tau ca n-am gasit decat proiector cu denumirea asta!

| misu2315 explică (pentru Salontanul):

Este o oferta... La 1 placa de baza si un una video iti da 1 memorie ram 8gb gratuit

| Salontanul a răspuns (pentru misu2315):

Ok.