| Robertzu a întrebat:

As dori sa imi fac aceasta configuratie:
Procesor:I5-9400f pret-734
Placa de baza: b360a-pro Msi pret-464
Placa video:rtx 2060 twin x2 6gb pret-1583
Memorie Ram: hyperX black fury 8gb DDR4 2666mhz cl16, 2 bucati : pret-2x184
Hard disk : seagate BarraCuda 2TB SATA III 7200 RPM 256 MB-pret 278
SSD: Plextor M8VC 512GB SATA-III 2.5 inch -pret 295
Sursa: Seasonic S12II-620 Bronze 620W-pret 303
Carcasa: Segotep LUX II Black-pret 279

Total : 4304 Lei

Intrebari:
1. As vrea sa stiu daca sunt compatibile?
2. Ce mi-ati putea recomanda la ssd in acelasi pret?
3. E un pc bun calitate/pret? Duce jocurile la setari high sau ultra?
4. Avand in vedere ca eu ma joc: Ets2, Cs Go, Fs19, Dota? Imi poate rula jocurile in rezolutie 2k peste 60 fps?
5.parerile voastre.
Multumesc!
Rog seriozitate!

1 răspuns:
| SkullKiller13 a răspuns:

Eu zic ca sunt destul de bune componentele. Dar ca sa iti creasca fps-urile trebuie sa ai un monitor cu cati mai multi hz(herți). Adica daca vrei sa joci un joc in 120 fps iti trebuie monitor de 120 hz
Si iti trebuie o placa video destul de buna.
Eu ti-as recomanda ca procesor, i7-ele, însă și i5 este destul de bun.
Placa video e buna pentru a-ti rula jocurile mai fluid, dar e bine sa detii si un monitor mai puternic.
De exemplu, daca tu ai unul de 60 hz, evident ca jocurile vor merge doar in 60 fps.

Nu stiu mai mult de atat
Sper ca te-am ajutat