| Justusee34 a întrebat:

Cum vi se pare urmatoarele componenete?
1)Amd r3 2200g (sau 3200g);
2)Sursa Seasonic S12II-520 Bronze 520W;
3)Memorie Corsair Vengeance LPX Black 8GB DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel;
4)Placa de baza MSI B450M PRO-VDH PLUS;
5)Carcasa Segotep Polar Light v3 Black.

Le-am ales incat pe viitor sa pot face sau nu upgrade.

Daca puteti recomanda ceva mai bun la acelasi pret sunt deschis la propuneri (ex:ram, sursa,(...)?

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Am ryzen 3 3200g cu 8 ram hyperx predator 3200 mhz si acelasi placa de baza.Inainte de toate vreau sa stii ca o sa ai doar 6 gb ram pentru ca placa video Integrata consum 2 ram. Daca schimbi din bios asta si dai pe 512mb cum am facut eu ca sa am 7.5 gb ram. O sa ai grafici foarte naspa. O sa fie ca si cum e pictat cu acuarele. Deci trebuie sa il lasi pe 2 gb. Asta e. Daca vrei cu placa video o sa dezactivezi placa Integrata si merge bine. Sa sti ca duce Cs go In vreo 130 fps. Chiar ai 90. In functie de mapa si situatie. Gta 5 in 50 - 60 fps pe single player si multiplayer cam 40 :/ in fortnite duce pe low iar 100+ in functie de locate si inaltime, cati oameni sunt in acelasi loc etc. Eu am dat pe pc 16 milioane la pc garage si desi puteam sa iau un 750 ti cu i3 generatie mai veche si ducea mult mai bine. Daca ai in plan o placa video si nu te deranjeaza sa joci si cu fps mic unele jocuri. E ok. Dar eu nu voiam sa iau chestii vechi deci am mers pe ryzen 3 3200g cu vega 8. Bafta. Daca ai nevoie de orice ajutor sa imi zici aici.

2 răspunsuri:
| IonutSiAtat92 a răspuns:

Prietene,si care este pretul? Ca nu l-ai specificat.

| Justusee34 explică (pentru IonutSiAtat92):

1427lei r3 2200g si r3200g cu 50lei mai mult