| TeoTudor a întrebat:

As dori sa stiu, daca aceasta placa video : http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/
Merge pe unitatea mea. Nu stiu exact ce informatii trebuie sa va dau, ca sa va dati seama daca ar functiona sau nu, si de aceea recurg la voi. Ce trebuie sa va spun, pentru ca sa va dati seama daca placa mea de baza accepta aceasta placa video?

1 răspuns:
| MrOvy a răspuns:

Pai nu ai specificat ce placa de baza ai ca sa stiu daca iti merge.
Totusi parerea mea este ca aceasca placa video nu este cine stie ce, deci o sa-ti mearga pe o placa de baza decenta.
Daca totusi vrei sa fii sigur 100% si nu stii ce placa de baza ai poti sa desfaci unitatea si sa te uiti ce model ai sau sa folosesti un program (cum ar fi CPU-Z), apoi o sa iti zic sigur daca iti va merge sau nu.