| BadassFox a întrebat:

as vrea sa creez un site gratis, nu stiu sa lucrea in HTML, dar adresa sa fie : "www.exemplu.ro", nu "www. exemplu/wix.com" adica sa aiba propria adresa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un domeniu.ro costa 10 dolari pe an.
Poti incepe pe Wordpress.com pentru ca e gratuit, iar cand faci rost de bani poti redirectiona site-ul pe.RO.

| Webbed a răspuns (pentru anonim_4396):

Il induci in eroare. Ca sa cumperi un domeniu.ro costa in jur de 40 de euro si pe langa asta se mai adauga si costul hostului. Si din cate stiu, cele mai ieftine hosturi sunt in jur de 5 euro pe luna. Dupa socoteala mea iese mai mult de 10 dolari pe an. happy

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Varianta cea mai simpla: iti creezi site pe www.ucoz.ro - va fi de forma nume.ucoz.ro. Dupa ce-l creezi, descarci o aplicatie de la ei iar cand vei avea un anumit numar de like-uri pe Facebook, primesti un domeniu gratuit timp de un an de zile. Uite aici si detalii: http://forum.ucoz.ro/forum/28-1237-1