| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu..as vrea sa ma ajutati cu o problema cu youtube..videourile nu mi se pun pe tot ecranu..ramane negru pe parti. uitati-va la videourile astea de pe channelul asta http://www.youtube.com/user/SonerieGaming (este al meu..si nu pot sa fac videourile sa fie pe tot ecranu ala..filmez cu fraps. poate sa fie de la el?)

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca aspectul nu este 16:9 nu are cum sa se "umple" tot ecranul. Ori joci cu o rezolutie 16:9 atunci cand filmezi, ori tai filmarea in verticala intr-un program de editare video.

| CyLvEr a răspuns:

Este de la rezolutia in care filmezi, si faptul ca youtube nu poate genera o rezolutie astfel incat sa incapa pe tot ecranul...
De exemplu daca eu filmez de pe un monitor 1920x1080 si ma uit la filmulet pe un monitor patrat ( 1094x1024), nu se vede pe tot ecranul si raman spatii negre.