| narutouzumachi a întrebat:

As vrea sa-mi creez o emisiune pe YouTube. Am gasit niste prieteni care sa ma ajute si am invatat sa folosesc Sony vegas pro 11 dar vreau sa creez un site ( gratuit ) pe care sa-mi pun emisiunile. Nu sunt sigur daca ar trebui sa fac blog sau site, dar m-am gandit sa fac un blog, insa nu stiu pe ce platforma si cum sa-l editez ( nu prea ma pricep la limbaje de programare). Va rog sa ma ajutati cu niste tutoriale si niste pareri. Raspunsul cel mai bun primeste FUNDA!

1 răspuns:
| GabyB94 a răspuns:

Http://www.webnode.ro/

Webnode e in romana si il folosesti usor cu drag-and-drop. Ca sa iti pui videoclipurile tot ce trebuie sa stii sa faci e sa iei codul embed de la Youtube si sa il pui in widget-ul din Webnode. E gratis si nu trebuie sa stii niciun limbaj de programare.