| Blackcat696210 a întrebat:

vreau sa ma apuc de Youtube si ma gandeam daca imi puteti da sfatui si likuri catre tutoriale video(tutoriale despre Sony vegas pro) sau linkuri catre site-uri de pe care imi pot cumpara camere de filmat ieftine, eu ma gandeam sa editez cu Sony vegas pro si sa filmez cu cannon 600D

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu te supara ca iti spun asta dar dai banii degeaba.
Din poza ta de profil imi pot da seama ca esti destul de mica deci o sa-ti fie extrem de greu sa-ti faci o comunitate.

Filmatul este partea usoara a lucrurilor. Poti sa fii as in Sony vegas si PS+Audacity si ce mai vrei tu daca nu ai o comunitate adica un public tinta.

Continutul cautat pe Youtube este ori continut amuzant, ori continut care te ajuta in viata de zi cu zi.

De ex:
La baieti il avem pe Pewdiepie *sper ca am scris bine* care face videoclipuri amuzante si face bani din asta. Tipul e genial.

Tot la categoria masculina il avem pe AlphaM care ofera sugestii legate de stil/grooming.

Asa este si la fete doar ca acolo sunt amuzante sau despre stil.
Unde vreau sa ajung este ca daca ai de gand sa faci vloguri de genul "Hai ca fac si eu un vlog" atunci mai bine nu faci... mai bine iesi cu prietenii la un suc caci o sa pierzi ore pe editare pentru niste 20-100 de like-uri.

Pana o sa faci bani din Youtube o sa te apuce batranetea *vorba vine* caci asa sunt utilizatorii... daca nu este ceva util sau amuzant atunci ies instant de pe videoclip.

Nu spun asta ca sa fiu eu tipul contra sau ceva... spun asta doar ca sa stii ca ai sanse extrem de mari sa nu faci bani din Youtube.
Cat despre Sony vegas. Cauta Sony Vegas how to pe Youtube.
Sunt sute de videoclipuri dar in engleza.

| Blackcat696210 explică (pentru RainmakerX):

Apreciez raspunsult tau, dar nu pot zice chiar ca nu am o cumunitate adica ( o pagina de Instagram ) nu am multi followeri am doar 5.000 dar cresc repede, vreau sa fac un continut haios am cateva scenarii scrise si sunt destul de originale, cel putin nu am vazut idei de genul la vloggeri romani. Tin sa mai mentionez ca peste un an vreau sa ma apuc si ca nu ma intereseaza banii, nu vreau sa fac Youtube pentru bani vreau sa fac Youtube de placere si sa fac oamenii sa rada. Si nu sunt genul,, hai sa ma apuc de vlog ca ma plictisesc" sau,, provocari nebune",(si gen sa zici ca e provocare nebuna faptul ca bei apa cu sare si sa te strambi exagerand intr-un mod jalnic) vreau sa parodiez intr-un mod haios clipurile de la copii de genu'. Stiu ce vreau deci stiu ce o sa fac iti dai seama ca oricum in Romania nu se poate face Youtube pentru bani(iar daca faci te lasi dupa cateva zile)Vreau sa fiu mai diferita de restul vloggerilor romani care, sunt shittury si persoane false care se chinuie sa para ce lumea vrea sa vada, nu zic ca toti sunt asa, dar exista destul de multi. Si cum am zis si mai sus nu vreau sa fac pentru bani si pentru placere adica imi place sa stau mult sa editez imi place sa filmez imi place sa creez lucruri originale sa fac chesti haioase bazate pe realitate si vreau sa transmit o energie pozitiva vizitatorilor. DAR IMI PLACE MULT RASPUNSUL TAU DECI AI FUNDA DIN PARTEA MEA

1 răspuns: