| Raffy_Raffy_2000 a întrebat:

Salut tpu..as vrea sa-mi deschid un server de cs..am vazut mai multe turoriale care rulau in programul FileZilla si era acolo Host :
Username :
Password :
Port :
Ce trebuie sa scriu la aceste lucruri? La username si pass unde trebuie sa ma inregistrez pentru a scrie iser si pass acolo?
Sau mai bine daca stie cineva un video in care sa-mi arate toti pasii de cand cumpara un host..primeste ip-ul servarului si pana intra in ftp!
P.S : Daca stie cineva un site cu host-uri ieftine ( Vreau doar sa invat sa creez un server, iar dupa aceea as putea sa-mi fac unul stabil ) Eu nu stiu sa intru in ftp..am gasit niste video cum sa adaug admini..plughin-uri si mape..Deci va rog sa ma ajutati... vreau doar sa stiu ce fac cand cumpar host-ul si cum intru in ftp..cum imi pun numele si pass ca founder pe server ..si la FileZilla ce trebuie sa scriu la port ..Am mai mentionat daca s-ar gasi cineva care sa scrie, contact me rafy_boom19@yahoo.com sa ma invete..va rog ( Sper sa aiba si acel cineva server )

3 răspunsuri:
| FuNNy121431 a răspuns:

Salut.
Din programul Filezilla adaugi tu addons-ul serverului, harti, plugin-uri etc.
Ca sa te loghezi in FileZilla iti trebuie sa ai un server deja creat. Ca sa intrii in ftp, cand iti cumperi serverul, ala de la care ai cumparat server. iti va da toate datele, ip-ul catre ftp al server.
Ca sa te conectezi in filezilla bagi urmatoarele date:
Username: ip-ul serverului tau.
Password: Parola de la ftp.
Port: Port-ul tau. (ex. 27015)

http://flexi-media.ro/cart.php?gid=2

Mai ieftin de atat nu cred ca gasesti.

| Raffy_Raffy_2000 explică (pentru FuNNy121431):

Pai si dupa ce cumpar host-ul cu ce program intru in ftp?

| Claudiu19992 a răspuns (pentru Raffy_Raffy_2000):

Daca vrei iti ofer eu host add skype hogas.clau sau mess hogasclaudiu74