| Aloo123 a întrebat:

As vrea sa va intreb in ce consta jocul Call of Duty,o descriere a acestuia, care este cea mai noua versiune?

2 răspunsuri:
| Georay a răspuns:

Este un joc despre razboi, tradari, conspiratii, proiecte secrete.Shooter piperat cu action si un stop de stealth.
Cel mai nou joc din seria Call of Duty este Call of Duty:Ghosts.

| mirceaqqq a răspuns:

Call of duty a fost cea mai complexa serie de gen razboi si istorie, la inceput a aparut call of duty 1 care era vorba despre Cel de-al doilea razboi Mondial, apoi au inceput o serie de conflicte intre state si teroristi ajungand la Cel de-al treilea razboi Mondial happy numita Mw, apoi seria black ops care avea o legatura cu trecutul si viitorul si in cele din urma Ghost care este vorba despre un mare accident mai mult intentionat prin care pamantul trece printr-un fel de apocalipsa happy (incitant nu?)
Call of duty sa bazat mai mereu pe multiplayer dar in ultima serie au avut grija si de solo.

Call of duty e un shooter atragator, insa de obicei multiplayerul face toata treaba.