| asdbena a întrebat:

As vrea va cineva experimentat in private sa-mi dea si mie o lista clara cu bonusuri ce trebuie puse pe urmatoarele caractere:
-razboinic corp
-ninja lama
-sura arme magice
-saman buff
PROMIT fundita.Va rog am nevoie de ajutor ca sunt cam cel mai slab de pe servere...:X:X

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Pai vad ca ai uitat sa specifici pentru ce iti trebuie fiecare caracter. Pentru duel? Sau pentru crescut? Waru corp pentru duel: PV cat mai mult, aparare cu sabia multa si pietre anti war/ninja/sura/saman. Ar mai fi si bonus anti war/ninja/sura/saman si bonus semi-om cat mai mare (dar sa nu pui anti om decat pe arma, coif, cercei si scut. Pe scut ar fi indicat si imun la necunostinta. War corp pentru crescut: Pv mult, semi-om mult, regenerare pv (10% e suficient, si 5-6% e bine, nu trebuie sa pui mai mult), si in functie de zona in care cresti poti pune Tare impotriva animalelor, Tare impotriva vampirilor, Tare impotriva vantului negru etc. Ninja lama pentru duel: Pv foarte mult, semi on deloc doarece ai nevoie de lovitura critica uriasa (minim 15% fara piatra), neaparat imun la necunostinta, regenerare pv (peste 5%, daca nu ai peste 5% pune alt bonus). Ninja lama crescut: Pv mult, semi-om mult, lovitura patrunzatoare (15-25% fara piatra) si regenerare pv. Sura arme magice de duel: Pv moderat, Pm mult, lovitura patrunzatoare multa (cam 10-12% cu piatra cu tot) Imun la necunostinta neaparat, aparaqre cu sabia si regenerare pm. Sura arme crescut: PM mult, pv mult, regenerare pm mult, patrunzatoare (cat vrei tu), aparare cu sabia. Saman dragon (buffer) de duel: Nu il face de duel ca e varza, poate daca ai de gand sa il faci lv 99 si sa faci duel cu aia de lv 20 altfel nu merita. Saman dragon (buffer) crescut: E o idee proasta sa iti cresti singur samanul, ei nu sunt luptatori, ei sunt ajutoare in lupta, ei intaresc si vindeca alte caractere.