| tehno125482 a întrebat:

Salut tpu.azi am mai multe intrebari.1.stiti cum pot face ca sa fac robux pe roblox din jocul meu? adica cum pun obiecte care sa coste robux pe jocul meu?

2.imi dati niste tutoriale mai avansate de constructie de jocuri pe roblox?

3.pot vedea din ce elemente a fost facut un joc pe roblox de exemplu jalibreak?

4.imi pot lua bc, obc sau tbc cu robux?

5.stiti vreun site cu scripturi pentru roblox (daca se poate in romana dar si in engleza merge)

6.e greu sa faci un joc pe roblox adica e un proces de durata sau in 2-3 maxim 1 saptamana poti face un joc reusit?

7.sti voi alte metode de a face robux in afara de sa-mi fac un joc sau sai cumpar. orce programel, orce site orce!

dau funda!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

De restul nu stiu, dar iti zic tie si altora care doresc sa primeasca robux gratis. NU, In absolut niciun caz nu vei primi robux gratis chiar daca ai completat acele survey. In majoritatea cazurilor survey-ul consta in trimiterea unui mesaj pe telefon prin care iti adauga 3-10 milioane la abonament sau cartela pe jumatate de an sau unul intreg, depinde de site-ul care genereaza survey-ul.
Sa NU CREZI ca este ADEVARATA toata PROSTIA asta.Nu ma crezi? Poate ai observat acele casete cum ca userii si-au adaugat n robux... Ei bine nu, chiar eu am cautat numele userilor pe Roblox si ghici ce? ABSOLUT NICI UNUL nu era activ sau a fost acum 4-5 ANI.
Deci toata treaba asta este 100% JAF PE FATA, iar chestia este ca multi copii (copii mici 5-10 ani) cad in aceasta capcana iar parintii trebuie sa plateasca acele milioane.
De aceea cel mai sigur mod de a avea robux pe Roblox este sa ii cumperi.

| tehno125482 explică (pentru LPCTSTR):

Mi-am bagat numele si parola de roblox pe u joc care zice ca da robux free poate sa se intample ceva?

| tehno125482 explică (pentru tehno125482):

De fapt pe mai multe jocuri

| LPCTSTR a răspuns (pentru tehno125482):

Nu. Chestia cu plata apare cand ai trimis nr de tel. si ai trimis mesaj inapoi.
De unde crezi ca stiu de survey? Ca am bagat username-ul, si oricum nu imi pasa de un simplu cont de roblox imi pot face unul cand vreau.
Si what? Ti-ai gagat parola? E clara treaba. De ce ai bagat parola? De acum iti poti lua adio de la cont.