| bvkeny a întrebat:

Azi,cand am aprins calculatorul mi s-a schimbat rezolutia in 1024x768, dar ieri rezolutia era 1280x1024, si de la 75hz acum pot sa stau doar cu 60. Acum daca vreau s-o pun la loc imi da out of range, iar rezolutia cea mai buna acum e 1280x720. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| MortalX a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi orice driver de la placa video si sa instalezi unul potrivit.
Verifica daca toate cablurile *** bine conectate.
Incearca pe alt port (daca se poate).
Apasa de mai multe ori Win+P si alege un mod potrivit (daca este unul)
Daca ai Placa Video dedicata, verifica daca PC-ul foloseste placa integrata.
Daca folosesti un fel de adaptor (gen DVI-VGA) foloseste un cablu simplu (VGA-VGA, DVI-DVI)

| bvkeny explică (pentru MortalX):

Multumesc mult, trebuia doar sa scot cablul din spate al monitorului si sa-l bag din nou.Ai funda!

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Dai click dreapta si iti da meniul ala. Dai pe Resolution si de acolo iti setezi rezolutia favorita.

| bvkeny explică (pentru LPCTSTR):

Ti-am zis ca nu merge sa o pun mai mult de 1280x720

| LPCTSTR a răspuns:

Incearca atunci sa te uiti la cabluri, poate este un pin indoit.
Sau este de la un conflict intre drivere.