| mazian321 a întrebat:

Azi mi-am facut un server de metin2 cu VirtualBox deschid serverul merge, stau pe el ma joc si cam dupa 5 minute nu mai merge serverul si scrie in VirtualBox : ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) si nu mai merge...de ce da eroarea asta?

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Traducerea ce scrie acolo.
EROARE 1045 (28000) Acces interzis pentru "root" utilizator @ 'localhost "(folosind parola: DA).

Rezolvarea ei sa intelegi si tu si cum sa o repari.
Deschideți MySQL Workbench!
Faceți clic pe meniul Security Manage!
Faceți clic pe contul de utilizator pe care îl utilizați. Am creat un utilizator numit osqaAdmin, nu rădăcină.
Pe partea de conectivitate limita a găzdui potrivire, am scos% și scris în localhost.

Daca tot nu intelegi uitete pe saitul acesta.
http://www.linuxquestions.org/......es-800405/

Mult succes.
Aceasta eroare apare foarte rar si conteaza si servarul cum este facut.

| mazian321 explică (pentru Mihail2020):

Pai si de unde sa deschid MySQL Workbench... unde il gasesc?