| VOXaware a întrebat:

Cand eram mai mic ma jucam un joc care imi placea foarte mult, iar acum mi-a venit cheful sa il joc.Dar problema este ca nu il gasesc.(Ce imi amintesc) La inceput iti faceai o creatura cum vroiai tu.Incepeai jocul cu Epoca preistorica, iar creatura ta este un animal acvatic micut.Animalul tau este carnivor, ori omnivor ori ierbivor.Tu hotarasti ce fel de animal esti.Stiu ca gaseai mereu cate ceva sau poate ca cumparai de la,, magazin"si puteai sa iti pui pe tine.Cum ar fi gasesti o gura care te face carnivor.Ai si niste abilitati.Smite...Ce face un animal.si cu cat omori (carnivor,omnivor) sau mananci ceva ce gasesti (ierbivor, omnivor) ti se marea creierul si pe cat ti se facea mai mare, evoluai (de ex: la inceout cand erai peste si tot omorand sau mancand ce gaseai (de ex: alge) ti sa marea creierul si in ultimul stagiu al vietii acvatice iti cresteau picioare si puteai sa te duci pe uscat).Si erau diferite epoci: Epoca preiostorica sau epoca moderna.Atat mai stiu din jocul ala. Intrebarea mea este cum se numea.

P.S: am cautat pe google dar nu am gasit pentru ca daca gaseam nu mai puneam intrebarea

Răspuns Câştigător
| Catalin180900 a răspuns:

Se numeste Spore!

2 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

Spore

| xXnEbUnUXx56funda a răspuns:

Mai sti cu ce litera incepea jocul?