| Laur_Laur_1998 a întrebat:

Cand ma joc minecraft, dupa cateva minute mi-se inchide laptop-ul.La celelalte jocuri nu face asa.Pentru cel mai bun raspuns si inteligent raspuns doar unu'l primeste funda.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| gamersamp12 a răspuns:

Pai, urasc laptop-urile si eram siguri ca daca o sa ajung la un laptop dupa untimp se incalzeste si se stinge.
Motivul pentru care se stinge este pentru ca Procesorul sau Placa Video sunt supra solicitate, asta inseamna ca ai un procesor slab sau o placa video slaba care nu face fata. Iar laptopul este mai sensibil cand vine vorba de temperatura si se stinge automat. Iarasi daca ai mult praf in el si asta poate cauza stingerea laptop-ului.