| Aubameyang a întrebat:

care campion este mai bun dintre Rengar si Kha'Zix?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kha'Zix

| ElectrickFunny a răspuns:

Kha'Zix si Rengar sunt foarte diferiti.
Conteaza stilul tau de joc.
Dar dupa cate nerfuri a luat Rengar nu mai este atat de bun, adevarat si W-ul lui Kha'Zix a fost nerfuit si nu mai are asa de mare potential de wave clearing.
Rengar are o mecanica speciala, ultimata lui, cu care poti scoate din joc foarte usor ADC-riul inamic intr-un teamfight.
Acum conteaza si pe ce lane vrei sa joci, cand fusese scos rengar distrugea jungla dar dupa nerfuri nu stiu daca mai este asa de viabil.
Kha'zix pe de alta parte are un burst MULT mai mare de damage care il intrece cu mult pe al lui Rengar + ca daca iti evoluezi E poti intra si iesi din lupta foarte usor.
Sper ca ai inteles ce am spus big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru ElectrickFunny):

Kha'Zix are w-ul nerfuit dar a primit buff la Q, ceea ce l-a facut mult mai puternic single target decat era inainte desi nu-si mai aplica pasiva pe W.Rengar nu scoate neaparat adc din teamfight mereu, nu prea ai sanse mai ales daca suportul sau jungle-ul, iar ca jungle Rengar si Kha'Zix nu-s chiar asa de viabili pentru ca se pune accent pe jungle si top tanky, rengar nu este prea bun daca se face tanky si acelasi lucru se poate spune de Kha'Zix.Deci practic Kha'Zix a ramas intact tongue.