| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut TPU, cati dintre voi ati avut cd-uri cu jocuri, in copilarie? Caut si eu de ceva vreme un joc care il jucasem in trecut tot asa pe un cd vechi care avea scris pe el un pachet de jocuri dar 2 era incluse in el(adica doar 2 puteai sa le joci)Era in cd Glest si inca un joc cu zombie, pixelat, vedeai de sus si cand intrai in el tin mine ca erau 2 personaje(Barbat/Femeie)si pe langa ei erau niste mutanti. Pe cd era o poza ciudata asemanatoare ca si asta ( https://imgur.com/a/DERuZvK ) chiar sunt curios daca stie cineva jocu ala a mai intrebat de vreo 3 ori dar nimeni nu a venit cum un raspuns sa ma ajute, dau funda!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De jocul Warcraft imi amintesc, erape vremea DOS/Windows 95/98.
Insa, in joc nu erau asemenea figuri (poate doar la Intro-ul CD-ului).
Daca ma gandesc bine, poate mai am o versiune Warcraft arhivat undeva.

| Adrian_Doaga_2001 explică (pentru Bula):

Salut,nu era WarCraft Bro, eu gen am dat un exemplu la cum arata cd-u gen poza pe cd ca era o poza asemanatoare ca si poza aia de la WarCraft, WarCraft nu era cu zombie asa tin minte

| Bula a răspuns (pentru Adrian_Doaga_2001):

Asa e.
N-am jucat jocuri cu zombie, dar Warcraft mi-a placut, am jucat mult.